Przejdź do treści

Podróż z psem koleją

pies w pociągu

Lato to niełatwa pora dla wielbicieli czworonogów. Trzeba im wszak zagwarantować kwaterunek na termin urlopu. Istnieje też wygodniejsza opcja. Pupila można zabrać ze sobą. Nawet turyści jeżdżący PKP mogą swobodnie zorganizować urlop z psem.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa pupila

Przed kliknięciem „wyszukaj połączenie PKP” i zabukowaniem hotelu, trzeba dokładnie rozważyć wszystkie kwestie podróżowania z psiakiem. W pierwszej kolejności zwierzę musi być choć w podstawowym stopniu przyzwyczajone do przemieszczania się publicznym transportem. Istotne jest również, żeby czworonóg wiedział jak reagować na najważniejsze polecenia oraz potrafił zachować się grzecznie w przestrzeni publicznej. Trzeba też zadbać o potrzebne przybory na przejazd. Z pewnością warto zabrać przenośne legowisko oraz naczynko pozwalające na dozowanie świeżej wody. Jeżeli wiesz, że Twój zwierzak z łatwością wytrzyma podróż, swobodnie możesz rezerwować bilety na pociąg.

Reguły przewożenia psów pociągiem

Podróżowanie z pupilem nie przysparza dziś trudności. Przewozy regionalne na Dolnym Śląsku oraz w innych częściach Polski oferują taką opcję. Rozsądnie jednak odpowiednio wcześnie przeczytać regulamin przewozu czworonogów u danego przewoźnika. Sprawdzając rozkład jazdy PKP, należy więc zweryfikować przewoźnika, a potem zaznajomić się z jego regulaminem. Prawie w każdym przypadku wymaga się okazania dokumentu dowodzącego, że czworonóg posiada wszelkie obowiązkowe szczepienia.

Odnośnie drobnych piesków, podróżujących w zamykanym koszu, ich przejazd nic nie kosztuje. Bilet należy wykupić dla większego pupila, przewożonego swobodnie. Pupil nie może jednak w żadnym wypadku przebywać na fotelu dla ludzi. Z reguły wymaga się również, aby czworonóg przebywał na smyczy i posiadał założony kaganiec. Aktualnie można zamówić bilety kolejowe online też dla psa, co jest bardzo komfortowym wyjściem.

Podróżowanie z pupilem koleją może być rozsądnym wyborem. Trzeba tylko wcześniej zaznajomić się z regulaminem określonego przewoźnika oraz odpowiednio przygotować zwierzę do przejazdu koleją.