Przejdź do treści

Wyprawy z pupilami

rybki

Niezależnie od tego, czy wyruszamy na wakacje, zmieniamy miejsce zamieszkania, czy zostaliśmy zaproszeni przez rodzinę z Ameryki w gości – gdy posiadamy zwierzęta, droga z tym związana zdaje się być trudna. Co zrobić ze szczeniaczkiem, z królikiem, żółwiem, z szynszylą, rybką, ze szczurem i z pozostałymi pupilami, uznając, że nie znamy kogoś zaufanego, kto miałby ochotę się nimi zająć? Przed wpadnięciem w panikę, powinno się najpierw sprawdzić, czy wyprawa będzie aż tak dużym wyzwaniem, jak to się mogło na początku wydawać.

 

Z roku na rok coraz więcej firm transportowych dostrzega dylematy fanów zwierząt i dostosowuje się do zwiększającego się popytu na usprawnienia, związane z transportowaniem pupili. Zadania, wiążące się z wyszykowaniem ich do drogi, nie zależą wyłącznie od pojazdu naszego wyboru, lecz również od kraju, który stanowi punkt docelowy podróży.

 

gpsPaństwa mają rozmaite wymagania, jeśli chodzi o przewożenie kotów, kanarków, chomików, pająków i innych stworzeń na ich terytorium. Niektóre z nich mogą zaskoczyć na lotnisku, jeśli się ich nie zna, lecz na szczęście wszystkie przydatne informacje o tym znajdują się na stronach internetowych ambasad, a zasad nie należy ignorować, aby nie stresować się koniecznością porzucenia swego podopiecznego przy kontroli. Zwierzęta, takie jak psy, muszą mieć odpowiednie dokumenty, jak również należy je zaczipować, by potem wszystkie najważniejsze informacje wprowadzić międzynarodowego systemu, aby udało się zwierzę znaleźć, gdy zaginie.

 

Prawdą jest, że najwygodniejszy na wyjazdy ze zwierzakami jest prywatny samochód, w którym można bez kłopotu przewozić i dorosłego owczarka niemieckiego, jak i niewielką szynszylę. Najistotniejsze jest to, by zwierzę nie miało na tyle swobody, by przeszkadzać kierowcy. Jeśli nasz pupil niezbyt dobrze znosi drogę, można podać mu delikatne środki uspokajające.

 

Po właściwych przygotowaniach, nawet jazda publicznymi środkami transportu staje się mało problematyczna. Choć linie lotnicze oferują miejsca pod pokładem, dostosowane do transportu żywych stworzeń, to latanie jest najrzadziej wybieraną formą przewożenia. Kiedy jednak wybierzemy trasę morską lub lądową, nasi ulubieńcy mogą w drodze świetnie się bawić, a nawet odpocząć!