Przejdź do treści

Inwestycja w drapak

kot z drapakiem

Każdy posiadacz kota wie, że różnie bywa z drapaniem różnych rzeczy w mieszkaniu. Niektórzy potrafią mieć zniszczone dosłownie wszystkie meble, jakie tylko kot jest w stanie dorwać. Jest to niestety uciążliwe, mało estetyczne, a co więcej – bardzo kosztowne.

Dlatego warto zainwestować w drapak. Oczywiście są koty, które i tak wolą drapać nasze meble, natomiast zawsze warto spróbować. Szczególnie, że nie musimy od razu kupować drapaka za kilkaset złotych, bo i takie oczywiście są, ale warto spróbować na początek z jakimś małym i niedrogim. Dzięki temu możemy spróbować nauczyć kota nawyku drapania jedynie drapaka, a nie całego mieszkania.

Najtańsze drapaki możemy kupić już nawet za 30złotych, warto więc spróbować. Warto też pamiętać, że jeżeli naszemu kotu nie spodoba się ta opcja, zawsze taki drapak możemy oddać do jakiegoś domu tymczasowego. Tam takie rzeczy są na wagę złota. Możemy też zawsze kupić od razu dwa drapaki i jeden przekazać potrzebującym kociakom. Szczególnie wtedy jak uda nam się załapać na jakąś promocję.