Przejdź do treści

Duży ogród – raj dla Twojego zwierzaka

fancy buda

Mieszkanie w bloku ma swoje oczywiste zalety. Bliskość centrum miasta, brak konieczności zajmowania się konserwacją budynku i sprzątania wokół niego – to tylko niektóre z nich. Prawdą jest jednak, że dla osób posiadających zwierzęta (w tym szczególnie psy) domek z ogrodem jest czymś zupełnie bezcennym.

Oczywiście łatwiej ma też właściciel – nie musi pasiaka codziennie wyprowadzać – ale jakże lepsze życie mają same zwierzaki. Duży ogród, w którym pies może się wyhasać, a kot popolować to naprawdę „game changer” dla naszych milusińskich. Pamiętajmy dodatkowo, że są zwierzęta, które potrzebują ruchu. Jeśli zatem mieszkasz w małym mieszkaniu w bloku i nie lubisz długich spacerów lub biegania, labrador prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem.

Ogród warto dostosować pod zwierzaka. W końcu żyjemy w świecie wielu możliwości, dlatego pomyślmy o jakiejś „fancy” budzie dla naszego psiaka. Nie tylko on sam będzie się w niej czuł niemal jak król, ale taka buda może dodać polotu samemu ogrodowi. Coraz częściej w końcu buduje się oczka wodne czy grille, więc równie dobrze można pójść w stronę dogadzania również naszemu pupilowi. Kot takich zabiegów raczej nie doceni (uzna po prostu, że mu się należały), lecz pies będzie przeszczęśliwy. Co jednak w tym najważniejsze – w ogrodzie zwierzak może się wybiegać. A to bardzo ważny aspekt życia dużej części psów i kotów.

Warto poszukać ogrodowych inspiracji w internecie. Wiele jest stron, na których można kupić wszelkie potrzebne sprzęty i materiały budowlane. A zbudowanie takiej budy we własnym zakresie będzie bardzo satysfakcjonujące. Ogólnie warto zająć się swoim ogrodem. Może pomyśleć o jakimś zabudowanym grillu, albo kominku? Produkty – jak wspomniano – można zamówić przez internet, pomajsterkować we własnym zakresie, a potem przez długie lata relaksować się przy pełnej satysfakcji – że zbudowało się to samemu. No a jeśli nie mamy smykałki do takich prac – wiele firm bądź fachowców chętnie się tym zajmie.

Ogród to super sprawa dla naszych zwierzaków. Dlatego też, jeśli tylko mamy taką możliwość, udostępnijmy im korzystanie z niego.