Przejdź do treści

Znakomity upominek

upominekWielkimi krokami zbliżają się urodziny mojej ukochanej babci. W związku z tym, zaczynam się zastanawiać co jej podarować z tej okazji. Współcześnie nie ma większej trudności z kupnem upominku, jednak mnie zależy, by babunia otrzymała coś wyjątkowego.

Przecież zasługuje na najlepsze. Długo myślałam aż stwierdziłam, iż bardzo właściwym zamiarem stanie się zwierzak. Będzie to doskonała możliwość dla mojej babci zważywszy na to, że mieszka sama i zawsze przez wzgląd na to będzie jej weselej. Najistotniejsze jest to, by był to ulubieniec, który nie oczekuje systematycznego wyprowadzania w związku z tym na nieszczęście pies nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie może to także być zwierzę, które wprowadza sporo zamieszania do dziennego życia, podobnie jak np. moje koty.

 

papugaZdecydowałam więc, iż najlepsza będzie papuga. To sprawi, że babcia będzie mogła z nią rozmawiać. Poza tym, papuga swymi kolorowymi piórami doda babuni wiele radości. Naturalnie zanim zdecyduję się na konkretną papugę, na początku podpytam u znajomego, który pracuje w sklepiku zoologicznym, jaki gatunek będzie najlepszy dla mojej babci. Istotnym obowiązkiem stanie się także zakup wyprawki dla nowego członka rodziny. Oczywiście nie chcę narażać babci na dodatkowe koszty więc w zakresie upominku zakupię całą wyprawkę na rzecz papużki oraz dodatkowo zasób karmy na jakiś okres. Już się nie mogę doczekać miny babci kiedy dostanie prezent. Uważam, że będzie z niego niezwykle zadowolona, bo opieka nad papugą nie będzie wymagała od niej sporo poświęcenia, nie będzie także musiała jej wyprowadzać na spacer o różnych porach dnia i dodatkowo nocy.

 

Ponadto, moi rodzice, kiedy dowiedzieli się co chcę kupić babci, uznali, że oni w ramach upominku wykupią kilka wizyt u naszego zaprzyjaźnionego weterynarza i wręczą jej to w postaci vouchera. Uważam, iż taki wspólny upominek to znamienity pomysł, ponieważ dzięki temu nie będziemy babci wystawiać na ponadplanowe koszty. Ciekawa jestem co Wy myślicie o tego typu niespodziankach? Naturalnie, pamiętajcie o tym, że tenże pomysł jest przeze mnie w 100 PROCENTACH przemyślany. Wiem w jakim stopniu moja babunia wielbi zwierzęta więc nie ma ryzyka, iż ptak jej się po jakimś okresie znudzi i będzie chciała ją oddać. Proszę, miejcie na uwadze, że takie prezenty powinny być podejmowane świadomie. Pewnie poinformuję Was jak babunia otrzymała ten podarek ;)

 

 

Komentarze

Pablo91 pt., 04/21/2017 - 12:08

Powiem Wam, że świetny, odważny pomysł! Mega cenię sobie takie rzeczy. My z dziewczyną kiedyś też dziadkom zrobiliśmy nietypowy prezent. Dziadkowie są na chodzie, lubią czytać kryminały, więc zabraliśmy ich do escape roomu. To była wielka niewiadoma i mega się bałem, czy prezent wypali. Ale wyobraźcie sobie - dziadkowie byli zachwyceni :D Chcieli się wybrać jeszcze raz, ale jakoś nie było czasu. Ten post mi o tym przypomniał, dzięki! Muszę wrócić do tematu.