Przejdź do treści

Jak przygarnąć do domu bezdomnego kotka? Parę rad dla przyszłych posiadaczy kotów

koteczekNa ulicach wielu polskich miast aż roi się od bezdomnych kociaków. Na szczęście nie brakuje także ludzi o otwartych sercach, którzy z przyjemnością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Niektórzy niemniej jednak mogą dojść do konkluzji, że koty są po prostu niewdzięczne, albowiem po kilku dniach po prostu uciekają z domu swojego pana. Należy jednak pamiętać o tym, że przekonanie do siebie kota, który jakkolwiek z natury jest zwierzakiem nieufnym, w żadnym razie nie jest łatwe. Skutkiem tego takie oswajanie kota winno przebiegać ostrożnie.

 

 

 

Udomowianie kotów - w jaki sposób zacząć?

 

Na początku powinna pomóc sucha karma dla kota. Można na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do jakiej będzie się sypać karmę i ją zostawiać. Kot, jaki przez kilka dni będzie wracał i za każdym razem znajdzie miskę napełnioną, zacznie ufać, że domownik będzie dla niego przyjazny. W następnej kolejności można wpuszczać kota na parę chwil do domu, niemniej jednak gwarantować mu wyjście za każdym razem, kiedy będzie tego pragnął. W ten sposób zwierzę zyska pełne przekonanie, że w tym domu nikt nie będzie mu zagrażał.

 

Z jakiego powodu ludzie uwielbiają koty?

 

kotyNa to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak możemy wysnuć kilka hipotez. Koty przynależą do zwierzaków, które mają pewno największą grupę zwolenników. Jak najbardziej wynika to z faktu, że są to zwierzęta niesłychanie śliczne, niemniej jednak równocześnie niezmiernie tajemnicze, a poza tym niezwykle niezależne. Jednocześnie trzeba tu oznajmić, że koty potrafią być zwierzakami, które de facto sprawiają przyjemność swojemu właścicielowi. Nie ma bodaj nic milszego aniżeli wieczór zimowy z ciepłą herbatką i łaszącym się do nóg czworonogiem.

 

Mało tego koty umieją okazywać radość na widok swojego właściciela i wywoływać uśmiech na jego twarzy swoją pogonią za fragmentem włóczki. Nic wobec tego nadzwyczajnego, że w coraz to większej ilości domów na stałe trzymana jest karma dla kota i inne frykasy dla tych czworonogów. Poza tym ludzie trzymają koty także skutkiem tego, że przez wielu honorowane są one za zwierzęta posiadające zdrowotną moc. Powiada się, że ciepło, jakie generuje bliskość ciała kota pomaga uśmierzyć ból mięśni czy stawów. Naturalnie z tego powodu coraz to więcej ludzi tak wybitnie miłuje koty oraz decyduje się na ich przygarnięcie pod swój dach.