Przejdź do treści

Ile można zapłacić za zwierzątko domowe?

najdroższy koń świata

Najlepszą drogą, żeby mieć zwierzaka, jest wybranie jakiegoś z domu tymczasowego - dajemy wówczas nieszczęśliwemu zwierzakowi nowy dom i zyskujemy przyjaciela. Oczywiście, w ten sposób nie zamieszkamy z przedstawicielem nietypowej rasy - takie zwierzaki trzeba już kupić i to wyłącznie w certyfikowanej hodowli. Z tej przyczyny na rasowego kota trzeba wydać dużą kwotę: prowadzenie takiej hodowli to nie łatwa sprawa, dlatego też ceny powinny być odpowiednio wysokie. Aczkolwiek okazuje się, że za pewne zwierzęta ludzie są gotowi zapłacić naprawdę olbrzymie kwoty. Część z nich w dodatku nigdy nie powinna być sprzedawana do domów: są to nieudomowione zwierzęta,które w domach będą bardzo nieszczęśliwe, ale to temat na inną okazję. Przed wami zwierzęta, na które wydano najwięcej pieniędzy!

Grzywacz chiński
Grzywacz to pies o dość… charakterystycznym wyglądzie. Najwidoczniej jednak ma swoich adoratorów, bo jeden szczeniak może być warty tys. dolarów.

Gołębie pocztowe
Dla mieszkańca Europy może to brzmieć dziwnie, że te same gołębie, które obsiadają wszystkie dworce autobusowe i wiele rynków w miastach, mają prawo tak dużo kosztować. Gołębie pocztowe to jednak całkowicie inne gatunki niż te, które kojarzymy z krakowskim rynkiem. Przechodzą dokładne szkolenia, biorą udział w konkursach. Ich właściciele traktują je jak pasję i niekiedy inwestycję - i niekiedy ta faktycznie się zwraca. Najwięcej kosztujące stado gołębi (do którego należał też najszybszy gołąb ze wszystkich) kosztowało 6 milionów dolarów! Jak można obliczyć: jeden gołąb kosztował około 136 tys. dolarów.

Kot odmiany savannah
Ta odmiana zaistniała poprzez połączenie genów kota domowego i serwala sawannowego. Koty savannah mają niebanalną urodę, a jednocześnie są przyjacielskie tak jak domowe mruczki. Za takiego kociaka ze sprawdzonej hodowli można zapłacić od 4 do 10 tys. dolarów.

Kakadu palmowa
Taka konkretna kakadu osiąga wartość nawet 16 tysięcy dolarów. Określa się ją perkusistą - na wolności te papugi uderzają gałązkami w martwe pnie drzew, wytyczając tym odgłosem swój obszar. Kakadu jest piękna, a w dodatku długowieczna: potrafi przeżyć nawet dziewięćdziesiąt lat lat. To znaczy, że jeżeli pragniesz zdobyć tę konkretną arę, musisz być pewnym, że twoi potomni podejmą się opieki nad nią.

Pies rasy labrador Sir Lancelot Encore
To słodkie szczenię zostało sprzedane za aż 155 tysięcy dolarów. Czemu kosztował aż tyle, jeśli to przecież popularna rasa? A więc, ten konkretny pies był... klonem.

Najdrożej sprzedane zwierzę na kuli ziemskiej: koń The Green Monkey
Ten wyścigowy koń osiągnął cenę aż 16 mln dolarów i stał się z tego powodu kupionym za najwyższą cenę zwierzakiem na całej planecie. Jego posiadacz wystawiał go później w zawodach, jednak inwestycja w konia się nie zwróciła: choć odnosił sukcesy, nie wygrał w sumie pieniędzy, za które go kupiono.