Przejdź do treści

Wolontariat – co możesz zdziałać dla innych zwierząt

 

pomocTo, iż cenię zwierzaki dobrze wiecie. Staram się im pomagać jak tylko mogę.

Teraz mam 2 kocury i myślę nad dodatkowym zwierzaczkiem. Możliwie systematycznie staram się dostarczać jakieś małe podarki do pobliskiego schroniska.

 

Od czasu do czasu opłacam szczepionkę lub kastrację na rzecz jakiegoś zabłąkanego zwierzaczka. Niewątpliwie nie każdy będzie w stanie wspierać schroniska, czy też domy tymczasowe materialnie, jest to całkiem zrozumiałe.

 

Z tego względu chcę wszystkim przypomnieć, że wspierać można też w inny sposób. Ostatnimi czasy pośród moich bliskich modne jest wyprowadzanie na spacer psów ze schroniska. Nic Was to nie kosztuje, natomiast dodatkowo można spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu. Na dodatek można się dogadywać z przyjaciółmi na takie przechadzki, a w takim razie będzie nam raźniej.

 

Ja dodatkowo co jakiś czas robię rozeznanie w swoich ręcznikach, czy też pościelach oraz zawsze także proszę o to moją rodzinę. Jeśli macie przedmioty, których chcecie się w tym momencie pozbyć, to powinno się zamiast wyrzucać je do śmieci, ofiarować je do schroniska, tam przyjęte będą wszystkie ilości.

 

Raz na jakiś czas organizuję również zbiórki jedzenia wśród znajomych. Jak każdy zakupi po jednym bądź dwa pudełka to będą to dla niego nie duże koszty, zaś dla głodujących zwierząt będzie to duża uczta. Pamiętajcie proszę o zwierzętach, dlatego, że one same się sobą nie zajmą, a bez dwóch zdań okażą Wam za to wdzięczność. Nie wspominając już o tym, iż najlepszą formą pomocy jest zaadaptowanie - pamiętajcie, iż taki piesek, bądź kocur pozostanie Wam wdzięczny do końca swych dni za to iż mu pomogliście.