Czy każdy może zostać kocim wolontariuszem?

TAK. Każdy coś umie, a my potrzebujemy każdych rąk do pomocy w ulepszaniu kociego świata. Możesz stworzyć dom tymczasowy, możesz pomagać nam w pielęgnacji i leczeniu kotów przed adopcją, możesz rozkręcać nasze imprezy, możesz propagować ogłoszenia kotów szukających domów w mieście lub w Internecie - dzięki portalom społecznościowym. Pokaż swoim znajomym kocie akcje – im nas więcej, tym bardziej koci będzie świat!

 

Dom tymczasowy

Nie jesteśmy schroniskiem – tak naprawdę naszym zapleczem i kapitałem są domy tymczasowe, czyli azyle, w których kot może poczekać na właściciela i Prawdziwy Dom. W Olsztynie mamy obecnie tylko kilka takich domów, ich liczba zresztą się zmienia. Może więc właśnie Ty chcesz stworzyć kolejny kot-el? Chciałbyś gościć przez jakiś czas w swoim domu kota? To może być zabawny kociak uratowany z ulicy, który tam nie ma szans na przetrwanie - lub taki, którego matka zginęła. To może być dorosły kot - zagubiony lub po prostu nieprzystosowany do życia poza domem. Albo taki, któremu umarł opiekun, a rodzina nie ma ochoty zająć się zwierzakiem. Inaczej mówiąc - to zawsze jakiś koci dramat. Tworząc kot-el - czyli zapewniając mruczkowi trochę miejsca i jedzenia, kuwetę i posłanie oraz swoją opiekę -  dajesz mu szansę na doczekanie własnego domu do końca życia. W ten sposób ratujesz koty.
Nie musisz mieć niesamowitych warunków. W trakcie prowadzenia domu tymczasowego chętnie doradzamy, jak zająć się konkretnym kotem (który na początku może być nieśmiały lub przestraszony), zawsze też dobieramy kota do możliwości tymczasowego opiekuna. To również my zajmujemy się zamieszczaniem ogłoszeń w dostępnych nam mediach i portalach oraz fotografowaniem kota, aby tym łatwiej znaleźć mu dom. Choćby jeden głodny kot zabrany z niebezpiecznej i zimnej ulicy, choćby jeden zdezorientowany po śmierci kochającego właściciela, a potem przywrócony do równowagi, to wielka zasługa – dla tego zwierzaka to zmiana całego świata!