data urodzenia 2018 r.
rasa europejska
kolor biało-rudy (łatki)
płeć kot
charakter przytulny, towarzyski i milutki
   

 

Poznaj Zantego

Zante jest jednym z tych wyjątkowych kotów, które kochają swojego pana/panią całym serduszkiem. 
Niestety jego pierwsi właściciele, którzy znaleźli go pod jednym z blokowych balkonów i uratowali od błąkania się po śmietnikach, musieli podjąć trudną decyzję o oddaniu go ze względów zdrowotnych.
Takim oto sposobem mimo stresu jaki towarzyszył zmianie otoczenia bardzo szybko przyzwyczaił się do domu tymczasowego i pokochał swoją nową karmicielkę. Codziennie rano przytula się, mruczy i okazuje tyle miłości ile tylko może. Z takim towarzyszem już żaden poranek, nawet najgorszy zamieni się w miły początek dnia. 
Zante jest jeszcze dosyć młodym kocurkiem, dlatego rozpiera go pozytywna energia i bawi się w polowanie - najchętniej z panią i sznurkiem, ale gdy ona nie ma dla niego czasu, goni za własnym cieniem i sam zapewnia sobie zabawę.
Smutno mu, kiedy zostaje sam w pomieszczeniu, śpiewa wtedy balladę o samotności, która kończy się na szczęście drzemką. W związku z tym, ile ma energii i mimo wszystko chciałby być w centrum uwagi, marzy mu się domek z dziećmi, którym nigdy nie zrobi krzywdy. Nie wiemy, jak reaguje na inne koty, ale sądząc po łagodności i chęci do zabawy, chętnie by poznał nowych kolegów.
Kot lubi zwiedzać domowe zakamarki i chodzić po wyższych półkach/stołach, lecz z dobrym wynikiem uczy się niewchodzenia na blat kuchenny. Ciągnie go do nieznanego, dlatego warto, żeby miał osiatkowane okna i balkon, gdzie mógłby bezpiecznie obserwować otoczenie. Nie grymasi przy jedzeniu, zawsze trafia do kuwety.
Kocurek jest odrobaczony, zaszczepiony na  fiv/felv, chip, kastracja wkrótce.
Zante przebywa w domu tymczasowym wolontariusza Fundacji Mruczący Terapeuta w Olsztynie.
Kontakt w sprawie adopcji : 605 682 082 po godzinie 18.00 lub mail: biuro[at]olsztynkochakoty[dot]pl.