data urodzenia 19.02.2012 r.
rasa europejska
kolor biało-rudy (łatki)
płeć kot
charakter grzeczny, bystry i spokojny
   

 

Poznaj Orienta

Orient jest idealnym partnerem do leniuchowania. Kotem nie dla każdego ze swoją trudną historią… powoli jednak nabywa zaufania do człowieka. Pozwala się coraz bardziej dotykać, miziać po brzuchu, co wcześniej było nie do pomyślenia. Zaczął także chodzić za swoją tymczasową opiekunką krok w krok i kłaść się zawsze obok niej. Orient zrobił olbrzymie postępy od momentu, jak trafił do naszej fundacji. Przyjęliśmy, że urodził się 19.02.2012 roku.

Orient został znaleziony na działce małżeństwa, które regularnie go dokarmiało. Kot nie był jednak na tyle ufny, aby podejść do ludzi. Pewnego dnia Orient przyszedł jak zwykle, lecz tym razem nie po jedzenie, lecz po pomoc. Poraniony, podrapany i pogryziony przez dzikie koty, z podkuloną łapką i… nie pozostało mu nic innego, jak tylko zaufać człowiekowi i pozwolić sobie pomóc. Orient trafił do fundacji. Przebywa obecnie pod troskliwą opieką domu tymczasowego i blizny na ciele kota powoli zaczęło pokrywać futerko… Blizny w sercu potrzebują jednak dużo więcej czasu…

Na początku Orient, będąc po licznych przejściach, nie pozwalał się nawet pogłaskać. Jednak z dnia na dzień podchodził coraz bliżej… Obecnie kot pozwala pogłaskać się po głowie i karku, śpi z człowiekiem – to idealny termofor, zaczął się także bawić – ulubioną jego zabawką jest sznurek. Bardzo przyjemnie jest przyglądać się jego dużym zielonym oczom. Orient nie jest już młodym kotem, tak więc będzie potrzebował więcej czasu, aby się zaprzyjaźnić z nowym człowiekiem. Tylko osoba cierpliwa i spokojna będzie odpowiednia, aby zdobyć jego zaufanie i tym samym zapewnić sobie niesamowitą satysfakcję z tego, że dzięki niej jedno kocie życie ma stały, ciepły kąt.

Orient nie nadaje się dla dzieci – broni się przed głaskaniem w miejscach, w których ma blizny. Kot będzie idealnym towarzyszem starszej osoby. Jest bardzo łakomy – głód sygnalizuje miauczeniem. Orient zawodowo korzysta z kuwety. Został wykastrowany i jest wolny od FIV/FELV.

Orient przebywa w mieszkaniu prywatnym tymczasowego opiekuna, będącego wolontariuszem Fundacji Mruczący Terapeuta w Olsztynie. Po zaakceptowaniu warunków umowy adopcyjnej kocurka przywieziemy do domu.

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje[at]c4c.olsztyn[dot]pl, telefon: 605 682 082 po godz. 18.00.