data urodzenia 26.07.2016 r.
rasa europejska
kolor biało-bury (łatki)
płeć kot
charakter radosny, zabawny i przytulny
   

 

Poznaj Homara

Homar to łaciaty specjalista od rozkochiwania w sobie każdego, kto go spotyka. Kocurek został znaleziony pewnego sierpniowego poranka przy jednym z olsztyńskich kościołów, kiedy, donośnie miaucząc, obszukiwał okoliczne budynki. Widząc życzliwe zainteresowanie ze strony przypadkowego człowieka, od razu wykorzystał szansę i wskoczył w ramiona ratownika, czym natychmiast podbił jego serce. Kocurek jest bardzo inteligentny.

Przyjęliśmy, że Homar urodził się 26.07.2016 r. Jak każdy młody zwierzak uwielbia się bawić i nie przepuści żadnej okazji, aby skakać, zwiedzać, biegać, podrzucać i suwać małe przedmioty (nie byłby więc dobrym towarzyszem dla pedantycznych miłośników nienagannego stanu bibelotów). Jest bardzo żywiołowy i do tego niezwykle zabawny. Przepada zwłaszcza za zabawą ptasimi piórkami, choć i żadnej piłeczce nie przepuści... Homar jest niesamowicie kontaktowy – pomiaukuje, pomrukuje i gada do człowieka oraz bardzo lubi towarzyszyć we wszelkich czynnościach. Lubi siadać na kolanach i – uwaga! – włazić do łóżka. Z pewnością wielu ludzi doceni takie przywiązanie i przylepność zwierzaka – zwłaszcza w zimowym czasie kocia grzałka jest niezastąpiona ;).

Przeszłość Homara jest nieznana (nikt nie odpowiedział na ogłoszenia o znalezieniu kocurka), prawdopodobnie jednak mieszkał w domku lub na niskim parterze, gdyż jest przyzwyczajony do otwierania sobie drzwi (umiejętne skoki na klamkę) i wychodzenia. Ten nawyk można jednak spokojnie utemperować konsekwencją (czego przykładem jest obecne życie w domu tymczasowym) oraz… osiatkowanym oknem lub balkonem. W przeszłym życiu mógł również mieć kocie towarzystwo, gdyż na drugiego kota reaguje bez agresji i z otwartością. Podobny mu młody towarzysz – chętny do zabawy i nieagresywny – rozwiązałby ewentualne nadmierne zainteresowanie otoczeniem i spacerami.

Homar jest zdrowy (potwierdzenie weterynarza), wykastrowany i bardzo dobrze wychowany. Kuwetuje bezbłędnie i je wszystko w błyskawicznym tempie – ma wręcz zbyt dobry apetyt ;). Niespecjalnie lubi kocie chrupki, za to za mokrą karmą wprost miaucząco przepada. Będzie dużym kotem. Ma dość długie łapki i jest mocnej budowy.

Homar przebywa w mieszkaniu prywatnym tymczasowego opiekuna, będącego wolontariuszem Fundacji Mruczący Terapeuta w Olsztynie. Po zaakceptowaniu warunków umowy adopcyjnej kocurka przywieziemy do domu.

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje[at]c4c.olsztyn[dot]pl, telefon: 605 682 082 po godz. 18.00.